Výlet vláčkem po Žlebech

Ač to zrána vzhledem k mírnému dešti nevypadalo, počasí se nám umoudřilo a my jsme tak s třídou Ježků mohli podniknout plánovaný poznávací výlet.

Na vlak jsme vyrazili s batůžky a těšili se, až motoráček dorazí. Už z dálky na nás vesele houkal a se skřípěním brzd nám v polích na stanici zastavil. Rychle jsme nastoupili, usadili se a kochali se cestou na Žlebské nádraží. Jízda vskutku nebyla dlouhá, ale zážitek byl pěkný, přeci jen nejezdíme vlakem každý den.

Vystoupili jsme a vydali se podél Doubravy směrem k zámeckému parku. Cestou jsme si povídali o významných budovách zde, až jsme došli k té nejvýznamnější – dominantě Žlebů – k zámku. V parku pod zámkem jsme si pohráli, až byl čas se vrátit zase zpátky do školky, a tak jsme parkem vyrazili a příjemný výlet završili kontrolou krmítek pro ptáčky, které jsme společně už předtím vyrobili a pově