Koncem ledna se žáci 6. až 9. ročníku vydali na týdenní lyžařský pobyt do Bedřichova. Tentokrát jsme se spojili se základní školou ve Vrdech. Z naší školy jelo 18 dětí – 11 děvčat a 7 chlapců, s nimi pan učitel Kuklík, paní učitelka Prchalová a paní ředitelka Palošová. Vrdovských dětí bylo 35. Obsadili jsme celou chatu, jejíž majitelé jsou manželé Vančovi.

Letošní počasí sněhu moc nepřeje, přesto jsme ale denně lyžovali. Jen jsme si museli objednávat autobus, který nás za sněhem vozil do nedalekých Hrabětic, kde fungovalo několik lyžařských vleků pro začínající i pokročilé lyžaře.

Za výkony na sjezdových lyžích je potřeba všechny děti pochválit, spousty z nich stály na lyžích poprvé v životě. Přesto na závěr lyžařského kurzu byly schopny sjet slalomový závod.

Velkou legraci si všichni užili na běžeckých lyžích, ty je tak trochu neposlouchaly. Pádů si všichni užili až až.

Lyžařský kurz není jen o výcviku na lyžích, jeden den jsme se vydali do Liberce do IQ Landie. Zde se děti pobavily, poučily, pohrály, mohly si vyzkoušet spoustu věcí, které mohou využít v praxi, ve škole, …

O večerní zábavu se postarala jednou Horská služba se svou přednáškou, jednou jsme vyrazili na bowling, jindy jsme na chatě všichni dohromady hráli různé hry, karty, …

Mezi spoustou krásných chvil a zážitků musím ale také pokárat některé děti za jejich často nevhodné chování, za velmi vulgární vyjadřování a velkým problémem je samozřejmě jejich závislost na mobilních telefonech.

Celkové hodnocení kurzu je ale spíše pozitivní. Velké poděkování patří všem zúčastněným pedagogům, panu Kunáškovi a hasičům za zapůjčení auta s vlekem a panu Suchardovi za odvoz zavazadel do Bedřichova.

Na foto se podívejte do galerie.

Mgr. Marcela Palošová